Kameny a krystaly

Duše kamenů

(Proč používám pro jména kamenů a vzácných kovů velká písmena: „Protože jejich názvy odpovídají jménu člověka, je mi s nimi krásně a velice si jich vážím, proto. V této fázi je mi bližší má pocitová stránka oproti ustáleným pravopisným pravidlům.“).

Kameny, stejně tak jako vzácné kovy jsou dalšími prostředníky pro léčbu organismu. Jejich věk , barva a vibrace způsobují harmonizaci těla a prostředí v mnoha rovinách. Může se jednat o léčení duchovní, duševní (mentální stav), emocionální a fyzické úrovně těla člověka. Kdysi dávno naši předchůdci dobře znali a aplikovali léčení vzácnými kovy, nejen nošenými na těle, ale i aplikovanými in vitro tj. Koloidními roztoky z kovů, které mají za následek uzdravování např. Koloidní stříbro je přírodním antibiotikem a léčí např. Boreliózu a jiné těžké formy infekčních onemocnění. S kameny se hlavně pracuje dle oblasti a barev jednotlivých čaker a také na základě znamení a problematiky řešené každým konkrétním člověkem.

Čakra první – základní – Muládhára

Umístěna mezi konečníkem a pohlavními orgány, jakoby naše osa vedená ze země tam, kde se dotkne těla. Je vztahována k živlu země a barva, která k ní přísluší je označovaná jako tmavá červená až hnědá, je to zkrátka barva naší matky Země. Ovlivňuje stabilitu, aktivitu, životodárnou sílu při napojení na energii země. Čakra ovlivňuje energii a rovnováhu konečníku, vnějších pohlavních orgánů, tlustého střeva, krve, stavbu a obnovu buněk a dolní končetiny.

Kameny, které harmonizují tyto oblasti jsou převážně v červené a hnědé barvě: Spinel, Rodonit, Hematit, Rutil, Rubelit, Rodochrozit, Záhněda, Korál, Červeně zbarvený achát, aj.

Z kovů Stříbro, Měď, Železo, aj. Pozor někdo je na železo velmi citlivý – hlavně čarodějnice.

 Čakra druhá – sakrální – Svadhištána

Umístěna mezi podbřiškem a nad sexuálními orgány. Je vztahována k živlu vody a barva, která jí přísluší je oranžová. Ovlivňuje sexuální energii, kreativitu, vitalitu a vytrvalost. Čakra ovlivňuje na fyzické úrovni energii orgánů pánve, vnitřního pohlavního ústrojí, močový měchýř, ledviny, krevní mízu, trávící šťávy.

Kameny, které tuto oblast harmonizují jsou převážně v oranžové barvě: Topaz, Karneol, Ohnivý opál, Sluneční kámen, Oranžový jaspis, Aragonit, Spinel, Kalcit v oranžové barvě v oranžové barvě, aj.

Čakra třetí – Solar plexus – Manipúra

Umístěna mezi jeden a půl až dva prsty nad pupkem. Každý, jak si řekne: „sáhnu si na svůj solar“, neochvějně přesně určí jeho místo, tak jakoby okolní svět prostupoval tímto místem. Je vztahován k živlu ohně a k barvě žluté či zlaté – představa slunce. Tok solaru plexu umožňuje poznat naše duševní schopnosti a práci s nimi. Této čakře se říká také čakra splněných přání, podle jejího toku energie budeme chápat, zda se nám daří dobře či nikoliv. Její rychlost a tok se může zlepšovat duchovním, mentálním a fyzickým cvičením, meditací, příjmem energie ze slunce, z přírody jako takové, úcta k přírodě, atd. Čakra na fyzické úrovni ovlivňuje břišní dutinu, zažívací ústrojí, žaludek, játra, slezinu, žlučník, vegetativní nervový systém, spodní část zad.

Kameny, které tuto oblast harmonizují jsou převážně ve žluté barvě: Citrín, Jantar, Tygří oko, achát do žluté barvy, Opál, Topaz ve žluté barvě, aj.

Z kovů pak Zlato, Zlatonosný Pyrit, Margazit

Čakra čtvrtá – srdeční – Anaháta

Tato čakra se nachází uprostřed hrudi v úrovni srdce, každý kdo si jen pomyslí na své duchovní srdce a propojení s Všehomírem (Bohem) okamžitě nahmatá toto místo automaticky. Je vztahována k živlu vzduchu a barva, která jí přísluší, je barva růžová a zelená. Harmonizuje naši citovou a mentální úroveň – aby byl cit a mysl v rovnováze se správnými činy. Při jejím vychýlení dochází k citové a jiné újmě. Ve fyzické rovině ovlivňuje energii orgánů srdce, hrudního koše a hrudní dutiny, plíce – hlavně jejich spodní část, horní část zad, krevní oběh a kůži.

Kameny, které tuto oblast harmonizují v barvě růžové jsou Růženín, Rhodonit, Kunzit, v případě nutnosti zharmonizovat krev Rubín a Český granát. V barvách zelených jsou to např.: Olivín, Vltavín, Zelený led – Smaragd – uklidňuje bezuzdné vášně, Jadeit, Chryzopras – harmonizuje žárlivost, aj. Barva růžové magenty – barva tohoto webu je barvou bezpodmínečné lásky k druhým.

Čakra pátá – krční – Višuddhi

Čakra se nachází v krční jamce. V živlové terminologii patří ke krční čakře éter, propojení s Ákášou – informačním polem Země. Pátou čakru reprezentuje světlemodrá barva až do tyrkysova. Harmonizuje umělecké nadání, zpěv, artikulaci, přednes, projev, řeč. Na fyzické úrovni ovlivňuje krk, šíji, týl, ústrojí řeči a sluchu, polykání, hrtan, jícen, průdušky, horní část plic, ramena a horní část paží, štítnou žlázu.

Kameny, které tuto oblast harmonizují jsou převážně ve světle modré až tyrkysové barvě: Safír, Topaz v barvě modré, Lazurit, Fluorit, Lazurit, Tyrkys, Chryzokol, aj.

Čakra šestá – Třetí oko – Ádžňa

Nachází se nad kořenem nosu těsně na úrovni až těsně nad obočím. Živlově se tato čakra napojuje na kosmické vědomí není vázána k zemským informacím, pohybuje se mezi nimi. Šestou čakru reprezentuje barva tmavěmodrá – indigo – (odtud téma indigových dětí), až do fialova. Harmonizuje naše vhledy do věcí skrytých, kvantovou a tvořící mysl, osvícení. Na úrovni fyzické ovlivňuje obličejovou část s mnohými smysly, oči, nos, dutiny, uši, malý mozek, CNS – centrální nervový systém.

Kameny harmonizujícími tuto část jsou kameny fialové a tmavě modré: Ametyst, Čaroit, Lepidolit, Lazurit, Aragonit, Sodalit, Azurit, Tmavě modrý safír, Fluorit, Opál, aj.

Čakra sedmá – Korunní čakra – Sahasrára

Tato sedmá a poslední čakra v systému, který je popisován indickými mytologiemi a znalostmi indických Véd, pochází ze systémů mnohem starších, a to Slovanských Véd, od národů, kteří jsou našimi předci a kteří znali tyto jednotlivé systémy a jimi byly popisovány systémy čaker mnohočetnější a mnohem přesněji. Tyto další informace lze dopátrat přes Knihu Staroslovanských Véd – Knihu Světla. Tyto informace byly dokonale potlačovány a ničeny, ovšem dnes již pronikají na povrch, „a kdo hledá ten najde…“, jak říká staré moudré přísloví.

Sedmá korunní čakra reprezentuje Kosmické Vědomí, Osvícení a napojení na Kosmické vědomí vedoucím k různým typům Samádhí.

Na fyzické úrovni ovlivňuje velký mozek a lebku.

Kameny harmonizující a posilující vibrace této části jsou průzračné – Křišťál, Diamant, Topaz a v úrovni fialových barev Ametyst, Čaroit, fialový Fluorit. V oblastech rukou a nohou jsou také energetická centra. Cítíme je ve středu rukou a nohou a tam také setrvávají. Kolik jsme viděli pohádek, jak mistři kung-fu a jiní čarodějové vystřelovali energetické šípy formou energie na svého protivníka. Toto nejsou výmysly jen dokonale zharmonizovaná a vycvičená energetická centra. Centrum rukou – ve středu dlaní, harmonizuje barva průzračná, bílá, šedá a černá a stříbrná z kamenů: Achát, Křišťál, Diamant, Kalcit, Magnezit – naše tělo ovlivňuje duševně. Pak jsou zde jednotlivé prsty, ke kterým je připisován astrologicky provázaný systém planet a vlivů. Centrum nohou – ve středu chodidel. Harmonizuje jej barva bílá a černá, kameny: Gagát, Magnetit, Onyx, Obsidián – naše tělo ovlivňuje fyzicky. Opět každá ploška chodidla souvisí s určitým typem orgánu. – odtud význam Reflexní terapie. Zde se promačkávají jednotlivá místa na bocích nártů, chodidlech a prstech nohou, odpovídající určitému druhu orgánů. Zde se promítne informace, který orgán je v nerovnováze a speciálním promačkáváním je možné nastartovat a harmonizovat jeho energii. Nastavit vhodné režimy pro léčbu.

U nás v ČR tuto terapii skvěle provádějí a učí manželé Patakyovi, léčitelka paní Marie Příhodová.